Blog

Muayene Koltuğu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Sağlık sisteminin gelişim göstermesi, birçok alanda ilerlemenin var olmasını sağlamaktadır. Özellikle müdahale ve tedavi alanında görünen değişimler, hastalara sunulan konforun da artmasına ön ayak olmuştur. Hastalar artık muayene olmak için doktora gittiklerinde, en iyi şartlarda karşılanmayı bekliyorlar. Doktorun ve diğer sağlık personellerinin tavırları kadar ortamın barındırdığı özellikler de bunu etkiliyor. Hastalar kendilerine sunulan konfor alanını hissetmek istiyorlar. Bu yüzden de muayene koltuğu konusunda da hassas olunması gerekiyor.

Basit gibi görünse de aslında muayene koltuğu satın almak önem verilmesi gereken detaylardan biri. Siz muayene koltuğu almak istediğinizde de sırf bu nedenden ötürü bile daha hassas hareket etmelisiniz. Hastaların beklentilerini karşılayan ve onlara kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak seçenekler sunmalısınız. Böylece çok daha rahat edebilir ve başarılı bir şekilde ilerlediğinizden de emin olabilirsiniz. Hem hizmetleriniz hem de hizmet sunduğunuz ortam sizi ön plana çıkaran özellikler arasında yer almış olur.

Bir hasta, klinikten içeriğe girdiğinde ilk olarak ortamı gözlemler. Kendisine verilen değeri genellikle sunulan konfor alanından çıkarmaya çalışır. Bu yüzden özellikle hastanın birebir temas edeceği noktalara karşı çok daha hassas davranmakta fayda vardır. Bu yüzden muayene koltuğu seçerken dikkat edilmesi gereken birçok noktanın bulunduğundan da emin olmalısınız. Öncelikli olarak muayenelerin hangi alanda yapıldığını, hastanın hangi pozisyonda olması gerektiğini ve rahatlığını önemsemelisiniz. Bu sayede yapacağınız seçimler çok daha doğru olacaktır.

Muayene Koltuklarının Genel Özellikleri Nasıldır?

Muayene koltuklarının genel özellikleri hastaların beklentilerine denk bir şekilde hazırlanmaktadır. Özellikle Probed bu konuda oldukça hassas bir çizgide ilerlemektedir. Daha detaylı bir şekilde incelemek gerekirse muayene koltuğu yüzey bölgeleri hastaların konforuna uygun bir şekilde üretilmektedir. Buna örnek olarak da sünger ve üzerine vinlex deri döşeme yapıldığı söylenebilir. Ayrıca muayene koltuklarının gerekli anda sedye pozisyonuna da gelebilmesi gerekir. Böylece hastaya ani müdahale gerektiğinde çok daha rahat bir şekilde hareket edebilir ve zamanı lehinize çevirebilirsiniz.

Yeni nesil muayene koltukları da uzaktan kontrol edilebilir şekilde tasarlanmıştır. El kumandası sayesinde sırt ayak ve yükseklik hareketleri yaptırabilirsiniz. Motorlu sistemlerle üretilen muayene koltukları hidrolikli özelliklerle beraber de üretilmektedir. Kalitesi sağlamlığından ve kullanım özelliklerinden belli olan koltuklar, hastalara da talep ettiği konforu sunmaktadır.

Muayene Koltuklarının Önemi Nedir?

Muayene sırasında kullanılan koltuklar hem hasta hem de uzman açısından büyük bir öneme sahiptir. Çünkü sürecin istenildiği gibi ilerlemesini sağlar. Öncelikli olarak muayene edilen hastanın istenilen pozisyonda kalmasını mümkün hale getirir. Böylece hasta sabit bir şekilde kalabilir. Hatta hastanın kontrollerinin yapıldığı sırada çok daha rahat edebilmeleri sağlanır. Ayakta beklemesi veyahut, desteksiz bir ortamda yatmasından iyi bir seçenek olarak da görülmektedir. Ek olarak uzmanın hastanın kontrol etmek istediği bölgeyi daha rahat görebilmesiyle de bağlantılıdır. Özellikle diş ev ağız sağlığı uzmanları için, estetik uzmanları için büyük bir öneme sahip olan bu koltuklar, hastaların doktorun görüş açısında olmalarını sağlar. Hastanın dişlerini gösterebilmesi için uygun ortam yaratılır. Bunun için ekstra bir hareketliliğe de gerek kalmaz.

Muayene koltuklarının seçimi sırasında uzman kadar hasta için de önemli bir faktör olduğu gözlemlenir. Çünkü hastanın oturduğu anda kendini iyi hissetmesi gerekir. Kalitenin hissedilmesinin yanı sıra konfordan da ödün verilmemesi şarttır. Böylece hastalar için beklentilerin yerine getirilmesi sağlanır. Bu da memnuniyet olanaklarının var edilmesi açısından büyük bir değer olarak görülür. yeni kurulan ve dekorasyonu değiştirilen her klinik için muayene koltuğunun özenle seçilmesi gerekmektedir.

Muayene Koltukları Çeşitleri Nelerdir?

Hastaların kendilerini daha iyi hissetmeleri ve sürecin daha rahat geçmesi için tasarlanan muayene koltukları birbirinden farklı çeşitlere ayrılıyor. İlk olarak karşınıza çıkan muayene koltukları koltuğun kalitesine, barındırdığı yüzeye, çalışma sistemine ve kullanım alanlarına göre değişir. Bu sırada daha detaylı şekilde incelediğinizde Elegance 3 motorlu muayene koltuğu ile karşılaşabilirsiniz. Motorlu sistemlerle bilinen koltuklar da renklerine, özelliklerine göre ayrılır. İncelediğinizde siyah elegance 3 motorlu muayene koltuğunu görebilirsiniz. Aynı şekilde pembe-beyaz, beyaz, kırmızı-siyah gibi birçok seçenek de bulunmaktadır. Çeşitleri renklerine, özelliklerine, yapısına ve kalitesine göre ayrılır. Bu yüzden satın alma işlemleri içerisinde de kaliteyi ön plana çıkarmanız kaçınılmazdır.

Muayene Koltukları Hangi Amaçla Kullanılır?

Kaliteli muayene koltuğu satın almak isteyen birçok klinik, öncesinde muayene koltuklarında bulmak istedikleri özellikleri belirliyorlar. Bu seçenekler de aslında muayene koltuklarının hangi amaçla kullanıldığına göre değişiyor. Söz konusu amaçlara yakından bir göz atmak gerekirse de birçok seçenekle karşı karşıya kalabilirsiniz. Muayene koltukları hastaların birçok hastalıktan dolayı muayene olduğu sırada kullanılabiliyor.

Motorlu muayene koltukları uzaktan verilen komutlarla aşağı yukarı ayarlamaları, yapılabildiğinden hastalara istenilen pozisyonun verilmesini sağlıyor. Özellikleri de göz önüne alınarak muayene koltukları, muayene işlemi sırasında hastanın oturduğu, uzandığı koltuk olarak kullanılıyor. Aynı şekilde hastalar için yatak bir yatak formu alabilen seçenekleri, dikey yükselen yataklara dönüşüyor. Kan almak, uzuvların, baş ve gövde bölümünün muayenesi gibi pek çok seçenekte de işinize yarayacağından emin olabiliyorsunuz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir