Blog

Saç Ekim Koltukları Nedir?

saç ekim koltuğu

Kafa derisindeki saç eksikliği nedeniyle yapılan saç ekimlerinde rahatlık ve konforlu alan bir hayli önemlidir. Bu yüzden saç ekimi sırasında rahatlık imkanı var eden koltuklar kullanılmaktadır. Son dönemde bir hayli popüler olan bu koltuklar da saç ekim koltukları olarak bilinmektedir. Genel olarak erkekler tarafından tercih edildiği bilinen saç ekimlerinde, kafa derisinin saç eksikliği yaşanan bölümüne işlem uygulanmaktadır. Bu işlemler de aslında sanıldığından çok daha zor ve yorucudur. Tüm bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması için de işlem uygulanan kişilerin rahatı baz alınmalıdır. Doğru bir ortam var edilmesinin yanı sıra oturulan koltukların da kalitesi de önemsenmektedir. Bu yüzden saç ekim koltuğu yapılan işleme özel olarak üretilen koltuklar arasında yer almaktadır.

Saç Ekim Koltuklarının Genel Özellikleri Nelerdir?

Saç ekim koltuğu genel özellikleri incelendiğinde, birçok faydalı özellikle karşılaşmanız mümkündür. Çünkü saç ekim koltukları tüm bu özellikler baz alınarak hazırlanmaktadır. Saç ekim amacına, yapılan işleme uyum sağlayan saç ekim koltuk modelleri kişilerin rahatını hedeflemektedir. Ayrıca koltuğun üretildiği malzeme, kumaşı gibi faktörler de genel özellikleri içerisinde yer almaktadır.

Saç ekim koltukları genel olarak leke tutmaz bir şekilde üretilmektedir. Bu sayede temizliği çok daha kolay olur. İşlem sırasında yaşanan olumsuzluklarla karşı karşıya kalmak zorunda olmazsınız. Ayrıca saç ekim koltuklarının kullanımı için kolay temizlenen seçenekler karşınıza çıkmaktadır. Lekelenme hallerinde uğraşmak, temizlikle zaman kaybetmek gibi uğraşlarınız da olmaz. Genel özelliklerinden daha detaylı bir şekilde bahsetmek gerekirse saç ekim koltukları, ortopedik özelliklerle üretilmektedir. Kullanmak istediğiniz zaman seans sırasında sır ve kol bölümleri hareket ettirilebilir. Hatta her iki bölümün aynı anda hareket etme özellikleri de bulunmaktadır.

Koltuk kısmında bulunan minderler çok daha uygun sertlikte üretilirken, motorlu seçenekleri de bulunmaktadır. Yani uzaktan kontrol edilme imkanı olan saç ekim koltuklarıyla da buluşma şansınız vardır. Seans sırasında hareket kısıtlanmasıyla uğraşmak zorunda da kalmazsınız. Diğer detaylar içerisindeyse koltukların antibakteriyel özelliklerinin olması, cilde zarar vermemesi gibi durumlar söz konusudur. Hatta birçok saç ekim koltuğunda hava aldıran malzemelerin kullanıldığı, terleme gibi olumsuzlukların engellendiği bilinmektedir.

Saç Ekim Koltukları Çeşitleri Nasıldır?

Saç ekim operasyonları için kullanılan saç ekim koltukları çeşitleri, birden fazla faktöre göre birbirinden ayrılmaktadır.  Saç ekim koltukları modelleri öncelikli olarak tasarımlarına göre sıralanmaktadır. Yani tasarımsal açıdan farklılıkların görüldüğü bilinmektedir. Birçok kişinin rahat çalışmasını sağlayan modeller, genellikle boya ve kiloya uyumludur. Yani farklı modellerde de olsa kilo ve boy sıkıntıları oluşmamaktadır.

Özel olarak üretilen saç ekim koltukları, motor özelliklerine göre de değişiklik göstermektedir. Çünkü üç veyahut iki motorlu saç ekim koltukları bulunmaktadır. Teknolojiyi birebir olarak takip eden, dönemin en iyi saç ekim koltuklarını bulabileceğiniz gibi genel saç ekim koltuklarından birini de tercih edebilirsiniz. Ancak karşınıza çıkan saç ekim koltukları arasında avantajlı olmanızı sağlayan seçenek, yeni nesil saç ekim koltukları olarak bilinmektedir. Uygulanan saç ekim seansında, hastaların konforunu arttıran en önemli detaylardan biri olarak bilindiğinden, seçimleri etkilemektedir. Sizin müşteri hacminizi belirleyen faktörler arasında olduğunu söylemek de mümkündür.

Saç Ekim Koltukları Neye Göre Satın Alınır?

Siz saç ekim koltukları satın almak istiyorsanız, öncelikli olarak rahat kullanılacak olan modelleri seçmelisiniz. Bunun için koltukların, saç ekim uzmanlarının talep ettiği rahatlıkta olması önemlidir. Dizayn edildiği özellikler ve genel yapısı konforu öne çıkarmalıdır. Bunların yanı sıra 3 motorlu saç ekim koltuğu ve diğer modellerin yükseklik ayarının da yapılıyor olması gerekir. Böylece uygulanan işlem daha doğru ve rahat olacaktır. Saç ekim seansı sırasında hem saç ektiren kişinin hem de uzmanın hareketlerinin kısıtlanması engellenecektir. Bu özelliklere sahip bir saç ekim koltuğu almak çok daha doğrudur.

Hatta saç ekim koltukları seçenekleri içerisinde üretildiği malzeme, kalite standartları önemlidir. Tüm bu özelliklere göre daha iyi bir sonuç alma şansı elde edebilirsiniz. Eğer yüksek bir hareket rahatlığı talep ediyorsanız o zaman yüz boşluğu olan saç ekim koltuklarını tercih edebilirsiniz. Kol dayama imkanı bulunduran, oturuşu rahatlatan tasarımlar da tercihiniz olabilir. Hatta malzemelerin dayanıklı olması, uzun süre sorunsuz bir biçimde kullanmanızı sağlar. Aradığınız rahatlığı bu şekilde bulabilirsiniz.

Saç Ekim Koltukları Fiyatları

Yoğun bir şekilde kullanılan saç ekim koltukları, saç ekim merkezlerinin en önemli malzemelerindendir. Hatta temel eşyalar arasında olduğu bilinir. Bu yüzden yeni açılacak veyahut yeni nesil bir tasarım yapılacak olan merkezler için gereklidir. Saç ekim koltukları fiyatları da buna göre belirlenmektedir. Çok fonksiyonlu olması, özelliklerin artmasına neden olurken fiyatları da değiştiriyor. Tüm bu detayların içerisinde sizin için en doğru saç ekim koltuklarını arıyorsanız Probed ürünlerinden birini seçebilirsiniz. Probed saç ekim koltukları, beklentilerinize uygun, birinci sınıf kalite ile sunuluyor. Ayrıca müşteri memnuniyetini arttıran tüm değerleri, uygun fiyat garantisini Probed ile bulabiliyorsunuz.

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir